Členové štábu

z řad profíků

Členové štábu

z řad pedagogů a studentů

Herci a kompars

Lidé ze SUPŠ i odjinud

Členové štábu

z řad profíků

Monika Brkalová

výkonný producent, kamera, střih

Absolventka oboru kamera se už při studiu podílela na snímku Podobizna, který zvítězil zejména díky jejímu kameramanskému pojetí v soutěži Noc filmových nadějí TV Nova. Za svou dokumentaristickou tvorbu získala ocenění na mezinárodních festivalech Sportfilm Liberec a Sportfilm & TV Milano International Festival. Jako kameramanka dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí, jako producentka tvoří pod značkou Slowprint Art & Design Studio. Jako pedagožka oboru Multimediální tvorba působí na SUPŠ Bechyně.

Paulína Bočková

kostýmní výtvarnice

Mladá absolventka oborů Oděvní návrhářství na TUL a Scénografie kostýmu a masky na pražské DAMU vytvořila kostýmy k řadě divadelních představení (např. Mučedník, Explosis, Dobrý člověk ze Sečuanu) a filmů FAMU (např. Začlenění, Královna Margot), podílela se na i na reklamách a hudebních klipech. V době natáčení spotu pracovala jako kostýmní výtvarnice na celovečerním filmu Taxi 121.

Martin Ženíšek

mistr zvuku

Špičkový zvukový mistr spolupracoval mimo jiné na českých celovečerních filmech Lída Baarová, Zejtra napořád, Kozí příběh se sýrem či na televizních seriálech Policie Modrava a Znamení koně. Velké zkušenosti má i v oblasti dabingu, kde se podílel na více než 90 snímcích. V době natáčení spotu pracoval jako mistr zvuku na celovečerním filmu Pohádky pro Emu.

Tomáš Kuchta

umělecký maskér

Významný český umělecký maskér, který má za sebou desítky celovečerních filmů (např. Vesničko má středisková, Deváté srdce, Roming), pohádek (např. Jezerní královna, Pták Ohnivák, Kouzelný měšec) a televizních seriálů (např. Návštěvníci, Arabela se vrací, Kriminálka Anděl). Spolupracuje i s řadou zahraničních produkcí včetně amerických studií. Kromě hraných filmů se podílí také na reklamách a hudebních klipech.

Tomáš Hubáček

hudba

Vystudovaný muzikolog i režisér je multižánrovým hudebním skladatelem. Složil hudbu k hraným filmům (Trofej, 100x nic), vytvořil a koordinoval multimediální projekt na pomezí koncertu a animovaného filmu Journeys to Fungalvaz (2009-2011). Pravidelně vystupuje v ČR i zahraničí s několika hudebními projekty (HUSO, Fungalvaz, Mezivlkem).

Anna Inemanová

skript

Elitní česká skriptka, která v této profesi působí už od roku 1973. Její filmografie čítá více než 80 hraných filmů (např. Muži v říji, Trofej, Zobani) a řadu televizních seriálů (např. Černí baroni, Četnické humoresky, Kriminálka Staré Město).

Jaromír Kalina

švenkr, steadicam operátor

Jeden z nejlepších českých švenkrů a steadicam operátorů, který se podílel na řadě českých i zahraničních hraných filmů (např. Rebelové, Jménem krále, Kletba bratří Grimmů), pohádek (např. Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna II., Nejkrásnější hádanka) a televizních seriálů (např. Strážce duší, Okno do hřbitova, Ententýky). Spolupracoval na desítkách reklam, videoklipů a sportovních přenosů, mezi jeho specializace patří i natáčení z vrtulníku.

Ivan Šimůnek

ostřič

Velmi zkušený profesionál působí ve filmové branži už od roku 1969 jako kameraman i asistent kamery. Jeho filmografie zahrnuje desítky snímků, mezi nimi díla jako Ztraceni v Mnichově, Poupata, Václav, Hanele, Akumulátor 1, Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný, Konec starých časů, Vrať se do hrobu či Dva na koni, jeden na oslu.

Vladimír Doležel

kamerový technik

Ve štábu zastával pozici vždy připraveného, pozorného a ochotného kamerového technika a videooperátora, působí však i jako kameraman a střihač

Pavel Tarnovský

hlavní osvětlovač

Je profesionálem v oblasti rozptýleného svícení, ve filmové branži působí jako osvětlovač a kameraman. Nemá rád muffiny.

Šárka Mikesková

hlavní kostymérka

V době natáčení studovala obor Produkce na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Během svého studia získávala zkušenosti na různých typech projektů – divadlo, koncerty, festivaly a také film. Co se týká práce, nic pro ni není překážkou, pracuje jako produkční, designérka, klapka a také jako kostymérka.

Václav Huleš

asistent režie

Bakalář v oboru režie, který v současnosti pokračuje ve studiu v magisterském stupni, je sám velmi úspěšným režisérem. Jeho poslední film Táta sbírá festivalová ocenění v ČR i zahraničí (např. Opavský páv – nejlepší hraný film, FICEG Grenoble – cena diváků) a v roce 2016 byl nominován v rámci Českého lva na cenu Magnesia.

Bořek Mikeska

pomocný režisér

Ač teprve nedávno přerušil studium režie, je již od roku 2010 spolupracovníkem České televize, kde nasbíral řadu zkušeností. Mimo jiné spolupracoval na snímcích Posel, K oblakům vzhlížíme, seriálu Labyrint a cyklu Neobyčejné životy.

Tomáš Binter ml.

fotograf

Přestože je stále studentem fotografie, má na svém kontě dvě ocenění z prestižní soutěže Czech Press Photo - Canon Junior Awards v letech 2013 a 2014. V současnosti spolupracuje také s ČTK, ale jeho hlavním oborem je reklamní fotografie, kde se v rámci studia GRAVY podílí na např. kampaních firem Nike, Škoda či McDonalds.

Tomáš Binter st.

režie

Je režisérem hraných filmů (např. Trofej, 100x nic), dokumentů (např. Rodinné přízraky, Bodyguardi, Start) a desítek pořadů České televize i zahraničních broadcasterů. Spolupracoval na velkých reklamních kampaních a eventech (např. Adidas, HVB Bank, Renault), jako dlouholetý filmový pedagog vedl řadu studentských snímků oceněných na domácích i zahraničních festivalech (např. Seth, Mlýn, Podobizna). Jako kreativní producent se podílel také na filmu Václava Huleše Táta, který byl v roce 2016 nominován na cenu Magnesia (Český lev) a je úspěšný na domácích i zahraničních festivalech.

Členové štábu

z řad pedagogů a studentů

Jan Vančura

vedoucí výpravy

Je vedoucím učitelem oborů Keramický design a Výrobce a dekoratér keramiky, který je i hlavním tématem naší reklamy. Na Střední uměleckoprůmyslové škole Honza působí již od roku 1988. Večery často tráví ve škole ve společnosti hrnčířského kruhu. Jako vedoucí výpravy se ocitl na neprobádané půdě filmařiny, ale rychle na ní zdomácněl a bez jeho vedení by čarodějnická třída nevypadala tak kouzelně. Kromě jeho tvůrčí činnosti nesmíme zapomenout ani na významnou roli technického poradce v oboru keramiky.

Alena Kissová

výprava

Na SUPŠ v Bechyni působí od roku 1990 jak v oblasti keramiky, tak i v oborech grafiky a designu. Pro natáčení připravila významné hrací rekvizity – keramické vázy pro scény s glazurou i ohněm – a zařídila spoustu dalších věcí.

Lenka Drncová

vedoucí výroby

Studentka druhého ročníku, která našla odvahu na náročnou funkci vedoucí výroby a poprala se s ní opravdu statečně.

Anna Zátopková

zástupkyně vedoucího produkce

Odvážná prvačka, která se nazalekla náročné funkce a škočila po neopakovatelné příležitosti hned na začátku svého studia oboru Multimediální tvorba. Kromě toho, že se zajímá o kameru, strašně jí baví pečení všemožných dobrot, třeba muffinů.

Adéla Kalivodová

klapka

Studentka třetího ročníku zatím teprve začíná sbírat první zkušenosti v oblasti videa a filmu, ale práce klapky a vedení záznamů o materiálu se díky instrukcím Any Inemanové zhostila na jedničku. Z počátku možná trochu zápasila s nervozitou, ale pak už vše šlapalo, jak na drátkách. Kromě toho, že se podílela na natáčení, pomáhala i se zařizováním čarodějné třídy. Adéla se ráda věnuje fotografii, tak uvidíme, kterým směrem se vydá po zkušenostech s filmovým natáčením.

Magdalena Tonková

asistentka zvuku

Studentka čtvrtého ročníku oboru Multimediální tvorba se zájmem o režii a animaci, ve které po nabírání zkušeností v předešlém roce pokračuje i letos ve své maturitní práci. Roli mikrofonistky si Majda vyzkoušela nedávno při natáčení maturitního videa, a i přes to, že ji zajímá trochu jiná oblast filmu, neváhala a podala pomocnou ruku na našem natáčení.

Michael Srnec

asistent zvuku

Student čtvrtého ročníku oboru Multimediální tvorba s velice zajímavou rodinnou historií. Michaela baví animovaný film, protože po dědečkovi, který je loutkářem, podědil zájem o tuto výtvarnou oblast. Při spolupráci na reklamě vyměnil loutky za mikrofon a ve spolupráci s Majdou Tonkovou se postarali o snímání zvuku pod vedením mistra zvuku Martina Ženíška.

Libor Hošek

fotograf, doprava, asistent záznamu

Vedoucí učitel oboru Multimediální tvorba je jako doma hned v  několika uměleckých oblastech – fotografii, grafice a i keramice. K jeho základní výbavě kabinetu patří spacák, protože jeho nasazení ve školství je opravdu maximální. Proto také pomáhal, kde se dalo. Zařídil bezpečnou přepravu na zakázku vyrobených dlaždiček i kostýmní výtvarnice mezi dvěma natáčeními, na place vše nejen fotograficky zdokumentoval a postaral se o bezpečné uložení a zálohování nasnímaného materiálu.

Martin Čikeš

key account manager

Student teprve prvního ročníku, který se rozhodně jen tak nenechá strčit do pytle, se vydal odvážným směrem. Vzal si na starost komunikaci se zástupci firmy Laufen CZ i dalšími hosty na place, podal vyčerpávající informace o jednotlivých profesích i probíhajícím natáčení a umožnil tak štábu nerušeně tvořit. Rozhodně tak všem naznačil, že není žádný Knedlík a nenechá se jen tak sníst.

Marina Kizilova

kostymérka

Marina se věnovala uměleckým kurzům, ve škole patří mezi pracovité a úspěšné studentky, což dokazuje i její přestup z prvního do druhého ročníku oboru Multimediální tvorba.

Nikola Žirovnická

rekvizity, runner

Jan Tuháček, Šimon Mašek

Leona Stiborová, Klára Pavlovcová

Runneři, stand-in

Nikola Žirovnická ze třetího ročníku Multimediální tvorby sice občas koukala jako čert, ale za práci vzít umí. A když se do práce pustí duo druháků z Multimédií Tuháček – Mašek, tak to je teprve jízda. Kluci odvedli velký kus práce už na přípravách – mimo jiné zatemnili všechna okna, zajistili servis na materiálových zkouškách a podíleli se na zařizování dekorací. Na place potom makali bez přestávek – když zrovna neodklízeli střepy, tak zastávali funkci stand-in. Lea Stiborová a Klára Pavlovcová z Grafického designu na chvilku lehce odbočily od svého oboru a přiložily také ruku k dílu na runnerských postech.

Štěpánka Janoušková a Iva Brkalová

improvizovaný catering

Štěpánka, která na SUPŠ vyučuje angličtinu a francouzštinu, neustále vládne obrovskou energií, rychlým tempem a vždy má v záloze připravený čaj, kávu nebo dobroty k zakousnutí. Když nám tedy nabídla svou pomoc, věděli jsme, že občerstvení pro štáb bude v těch nejlepších rukou. Pak stačilo ještě přidat kuchařský a pekařský um Ivy Brkalové a recept na doplnění energie pro členy štábu byl na světě.

Anna Hartmanová (spolupráce na storyboardu)

Ema Suchardová a Linda Trnková (grafická výzdoba)

Barbara Mráčková (lyžařská spolupráce na storyboardu)

Anna Hartmanová, studentka třetího ročníku oboru Multimediální tvorba, je ochotná a pracovitá, proto ji od pomoci se storyboardem naštěstí neodradila ani přehnaná tvůrčí aktivita Moniky Brkalové. Třeťačky z Grafického designu Ema Suchardová a Linda Trnková jsou rovněž pracovité bytosti a tak na ně často ve škole narazíte i ve večerních hodinách, kdy už je dávno škola zamčená. Zkrátka ladí svou tvorbu a podobně se pustily i do úprav čarodějné učebny. Barbara Mráčková si vyčistila hlavu na lyžích, aby pak mohla s jasnou myslí podpořit Aničku Hartmanovou při vytváření storyboardu.

Herci

z řad studentů a vedení SUPŠ i odjinud

Mirka Hadová

dívka s mobilem

Studentka druhého ročníku oboru Grafický design se původně chtěla zapojit do produkční složky, o účinkování vůbec neuvažovala a tak ani nepřišla na casting. Hned po prvním setkání ale tvůrci zorganizovali kamerovou zkoušku speciálně pro ni a pak už bylo jasné, že si zahraje jednu z hlavních rolí.

Radek Burda

kluk s umyvadlem

Je jedním z učňů třetího ročníku oboru Výrobce a dekoratér keramiky, pro který byl spot realizován, ale jako herec prokázal výrazný talent, ostatně sám říká: „Já hraju pořád…“. Protože ho natáčení zaujalo, uvažuje o možnosti stát se profesionálním hercem.

Zuzana Červená

slečna u kruhu

Výrazná osobnost, která se nenechá lehce ovlivnit a vždy si hledá vlastní cestu. I jejím oborem je Výrobce a dekoratér keramiky, talent má ovšem na celou řadu věcí.

Klára Mikulová

glazování vázy

Kláru natáčení tak zaujalo, že se účastnila všech produkčních porad a kromě herecké role pomohla i s výpravou a produkcí, za což jí patří dík. Přemýšlivá slečna, která nesnáší oslovování zdrobnělinami, také sbírá zkušenosti jako Výrobce a dekoratér keramiky.

Jan Samec

glazování vázy

Introvert a pohodář hrál na hereckých zkouškách „mimoně“, s nímž to nebude jednoduché. Na place pak ještě chvíli v roli pokračoval - nejprve donutil režiséra změnit léta zažitá slova pro rozjíždění záběru a místo „Akce“ říkat „Jaromíre“, pak se ale ukázalo, že to vše byla jen skvěle zahraná etuda – od té chvíle Honza neudělal jedinou chybu, všechny klapky odehrál stejně dokonale a je tak právem jediným účinkujícím, jehož ve spotu můžeme nejen vidět, ale i slyšet. I on je učněm oboru Výrobce a dekoratér keramiky.

Jiří Novotný

učitel

Bez jeho osvíceného přístupu a výrazné pomoci by spot vůbec nevznikl, je to totiž sám ředitel SUPŠ Bechyně. Do role profesora čar a kouzel se mu však příliš nechtělo a prvnímu castingu se vyhnul. Nakonec se ale nechal přesvědčit a na place byl jedním z nejtrpělivějších lidí. Problémy režisérovi působila jen nutnost vzbudit v něm pro roli aspoň trochu „zlou“ část jeho osobnosti, protože je to od základu hodný člověk.

Zuzana Citovská

čarodějná třída

Zuzana sice studuje obor Grafický design, ale i ona po natáčení vážně uvažuje o herecké práci. Jako správná herečka byla také ozdobou dotočné.

Magdalena Šlechtová

čarodějná třída

Zcela věrohodně ztvárnila soustředěnou práci na notebooku, ač to pro ni vzhledem k dění i přítomnosti bratrance určitě nebylo jednoduché.

Filip Šlechta

čarodějná třída

Kromě přítomnosti své sestřenice se musel vyrovnat i s úkolem zahrát náročnou akci pozpátku tak, aby pak působila věrohodně ve zpětném chodu – a zvládl to dokonale.

Sára Mrkvičková

čarodějná třída

Její pozpátku zahraný údiv po Radkově chycení záchodu patří k hereckým skvostům. Zajímavé je, že Sára takový údiv v normálním toku času není schopna vyjádřit…

Angie Valks

čarodějná třída

I když Angie aspirovala na některou z hlavních postav, nakonec překonala zklamání a předvedla, že pro dobrou herečku není malých rolí. Na svou akci se připravovala tak intenzivně, až v internátním dozoru vzbudila dojem, že natáčení začalo už o týden dřív. Její píle nakonec slavila úspěch a její údiv zahraný pozpátku patří k ozdobám spotu. Angie tak právem může dál ostatní hodnotit kritickým okem…

Jaroslav Tomáš

hlas

Student herectví na věhlasné Janáčkově akademii múzických umění je proslulý hlasový imitátor, který na požádání dokáže zahrát kteroukoli z postav filmu Zachraňte Willyho včetně samotné velryby.  Když vytvořil hlasovou podobu všech verzí claimu, ze studia tiše odplul.

Spolupracující společnosti

 

Biofilms

kamerová technika

Půjčovna filmové techniky se vstřícným přístupem k mladým filmařům a filmovým studentům.

Noon Filmtechnik

osvětlovací technika

Firma pokrývá široké obchodní spektrum od prodeje, půjčování a výroby filmové techniky až po plánování a zařizování studií scénickým osvětlením.

Flash Barrandov

speciální efekty

Největší společnost v České republice, zabývající se speciálními efekty. Její portfolio zahrnuje desítky českých i zahraničních filmů (např. Anthropoid, 3 sezóny v pekle, Mission: Impossible – Ghost Protocol), seriálů (např. Expozitura, Borgia, Zdivočelá země) a reklam (např. Axe, Cartier, Garnier, EON, Guiness).

Studio Soundbox

mix zvuku

Postprodukční zvukové studio nabízející komplexní řešení a služby v oblasti zpracování a záznamu zvuku pro televizní, rozhlasovou a filmovou tvorbu. Studio se podílí na zvukové složce hraných (např. Láska je láska, Colette), animovaných (Kozí příběh se sýrem) i dokumentárních (Generace singles) filmů a televizních seriálů (Znamení koně).

LS Film production

mastering

Společnost vedená významným českým střihačem Daliborem Lipským zajišťuje zejména výrobu audiovizuálních děl a postprodukční služby v oblasti filmové a televizní tvorby. LS Film production se podílí např. na natáčení a postprodukci seriálu Policie Modrava, aktuálně dokončuje pohádku Strašidla atd.

Kouzla s reklamou